Vi starter nyt hold babysalmesang tirsdag d. 26. august kl. 10.00-11.00 – og der er plads til dig og din baby.
Babysalmesang er et tilbud til småbørnsfamilier med børn fra ca. 2. til 12. måneder, hvor vi sammen med en eller begge forældre synger og leger med musik og rytmik.
At synge, lege, danse og bevæge sig med sit barn er med til at stimulere alle barnets sanser. Der synges børnevenlige sange, salmer, danse, rim og remser. Der bruges forskellige redskaber: instrumenter, faldskærm, sæbebobler, balloner osv. Ved at deltage i babysalmesang kan forældre få inspiration til at synge videre derhjemme.
Mere info og tilmelding:
Tilmeld dig meget gerne – så ved vi hvor mange vi skal lave kaffe til. Man kan løbende komme med på babysalmesangsholdet, så du behøver ikke være med fra opstarten d. 26. august for at være med.
Tilmeld dig til organist Yvonne Søndergaard Larsen
på sms til mobil: 8140 5931
eller mail til: organist@kvaglundkirke.dk



